Klema i zacisk do akumulatora do kupienia w Gdyni

Co to są klemy akumulatorowe? To inaczej łączniki elektryczne montowane między baterią a obwodem zewnętrznym i są umiejscowione na końcówkach przewodów. Gdzie są mocowane? Klemy zwane także zaciskami są mocowane a następnie zaciskane na danych biegunach baterii samochodowej. Ważne! Zacisk dodatni należy podłączyć do siatki dodatniej z pierwszej celi, a zacisk ujemny do celi ujemnej, która jest ostatnia w szeregu. Każdy właściciel samochodu niemający świadomości, że klemy akumulatorowe stanowią niezwykle ważne zadania w elektrycznej instalacji pojazdu, może liczyć się z problemami. Co to znaczy? Niesprawne, zasiarczone klemy są przyczyną braku prawidłowego styku między zaciskiem a biegunem baterii. Efektem tego będzie problem z odpaleniem silnika w aucie.

Klemy i zaciski akumulatorowe w Gdyni

Montaż klemy akumulatorowej w samochodzie

 

Co zrobić, gdy sprawdzając stan akumulatora stwierdzono zaśniedziałe klemy?Trzeba je wyczyścić papierem ściernym, a przyczyną tego jest odkładanie się cienkiej warstwy tlenków. Zagrożeniem w sprawnym działaniu baterii jest gromadzenie się brudu oraz innych zanieczyszczeń za zaciskach akumulatora (Do kupienia w naszym sklepie >> https://sklep.uruchom.com/klemy-zaciski-akumulatorowe-c-21.html). Systematyczne oczyszczanie tych elementów oraz biegunów ołowianych zapewni sprawne uruchamianie silnika w aucie. Czym należy wyczyścić klemy dodatnie i klemy ujemne? Najlepiej specjalną szczotką, ewentualnie papierem ściernym, dzięki temu uda się uniknąć zwarcia między biegunami akumulatora.

Jeżeli ktoś nie ma czasu na konserwację baterii oraz zacisków, może powierzyć to zadanie obsłudze sklepu z akumulatorami w Gdyni. Pracownicy posiadają doświadczenie i dużo wiedzę na temat baterii i akcesoriów takich jak klemy oraz znają skuteczne metody ich czyszczenia z pozostałości elektrolitu, kurzu i pyłu. Specjaliści, oczyszczą także śruby służące do skręcania klem, ponieważ odpowiadają one za mocowanie elementów. Jeżeli okaże się, że uległy uszkodzeniu należy wymienić je na nowe. Pracownicy w Gdyni sprawdzają także czy zasilanie jest prawidłowe, co gwarantuje skuteczne przewodzenie prądu.

Prawidłowe czyszczenie klem akumulatora

Należy odkręcić a następnie zdjąć zaciski z czopów baterii, oczyścić wewnętrzne obszary zacisków i czopów.Takie zabiegi muszą być wykonywane ostrożnie, ponieważ użycie zbyt grubego papieru ściernego albo ostrych akcesoriów spowoduje wyżłobienia. Co wtedy się stanie? Nie uda się prawidłowo połączyć zacisków z czopami czyli w konsekwencji słabsze przewodzenie prądu. Jeżeli wykonano już proces czyszczenia trzeba przejść do przykręcania zacisków na czopach akumulatora. Udane zakończenie tego etapu powinno skutkować smarowaniem wazeliną techniczną górnego obszaru czopów. Kolejny krok to skontrolowanie zamocowania baterii. Czasami tak się zdarza, że takie akcesoria uległy zniszczeniu i trzeba zakupić nowe. Ale gdzie? Klemy i zaciski akumulatorowe w Gdyni dostępne są w sklepie z akumulatorami, tam również dostępna jest bezpłatna usługa montażu akumulatora.

Prawidłowy montaż klem akumulatorowych

Właściciele samochodów niemający doświadczenia w montowaniu klem, mogą skorzystać z pomocy obsługi sklepu z akumulatorami w Gdyni. Dla fachowców to proste zadanie, które nie wymaga wiele czasu. Jeżeli ktoś chce sam spróbować swoich sił w mocowaniu klem akumulatorowych powinien dostosować się do kilku prostych zasad. Jak wspomniano przed montażem nowego akumulatora trzeba wykonać czyszczenie zacisków, pozwoli to uzyskać właściwe działanie układu elektrycznego. I teraz zasady proste, ale niezbędne, aby odnieść sukces. A mianowicie:

Podłączyć klemę dodatnią (czerwona albo +) a następnie klemę ujemną (czarna lub niebieska albo znaczek -). Dlaczego zachowanie takiej kolejności jest tak istotne? Ponieważ nie dojdzie do groźnego zwarcia. Ważne! Odłączając zaciski wszystkie czynności trzeba wykonać odwrotnie.To znaczy: pierwszy krok zdjęcie klem ujemnych a dopiero potem klem dodatnich.

Montowanie klem tak zwanych oczkowych zawsze trzeba wykonywać z dużą ostrożnością. Czynności mocowania zacisków trzeba zacząć od rozkręcania śrub, które zaciskają zacisk. Podczas mocowania do baterii przewodów rozruchowych należy pamiętać, że przewód z plusem musi być podłączony z biegunem dodatnim akumulatora, a ujemny do części metalowej na przykład w komorze silnikowej. Nie zastosowanie się do tych wymagań staje się często przyczyną przeskoku iskry a to jest już groźne w skutkach. Jeżeli ktoś nie czyje się na siłach, aby samodzielnie wykonać prawidłowy montaż klem, może zwrócić się o pomoc do pracowników sklepu z akumulatorami w Gdyni.

5/5 - (5 votes)

Zobacz także