Akumulatory AGM Gdynia

Сo to jest technologia AGM? AGM (Absorbent Glass Mat) to specjalna technologia stosowana w produkcji akumulatorów kwasowo-ołowiowych. Została opracowana na początku lat 70 ubiegłego wieku. Akumulatory AGM w Gdyni można zakupić w sklepie stacjonarnym oraz internetowym, trzeba określić wymagania swojego auta i wysokość kwoty, jaka będzie przeznaczona na zakup.

Jaka jest różnica między baterią klasyczną a baterią AGM? Konstrukcja standardowego akumulatora kasowo-ołowiowego jest dość prosta. Polipropylenowy korpus i wieczko z otworami. Wewnątrz tej obudowy znajduje się ciekły elektrolit (roztwór kwasu siarkowego) i płytki ołowiane zanurzone w tym kwasie. Akumulatory samochodowe AGM wykorzystują porowaty wypełniacz z włókna szklanego, który jest impregnowany elektrolitem. Obecnie akumulatory AGM są wykorzystywane w samochodach z systemem Start Stop, czyli o większym zużyciu prądu.

Bezobsługowe wysokiej jakości akumulatory AGM – Gdynia

W sklepie z akumulatorami w technologii AGM do Start Stop w Gdyni można nabyć wysokiej jakości urządzenia, które są cenione przez ekspertów oraz kierowców za niezaprzeczalne zalety. Czym charakteryzują się akumulatory AGM sprzedawane w sklepie internetowym: https://sklep.uruchom.com/akumulatory-do-startstop-c-4.html?

Sprzedawane akumulatory AGM w Gdyni posiadają:

Akumulatory Exide AGM

 • Duża odporność na wibracje
 • Ich żywotność jest znacznie dłuższa w porównaniu do akumulatorów z płynnym elektrolitem
 • Nie trzeba poddawać ich częstej konserwacji
 • Posiadają dużą szczelność, co przeciwdziała wyciekowi elektrolitu, na zaciskach nie ma śladu rdzy
 • Nie trzeba już dolewać płynu do baterii
 • Instalacja akumulatorów AGM jest możliwa zarówno w pozycji stojącej, jak i na boku
 • Zimą akumulatory AGM pewnie uruchamiają silnik w samochodzie
 • Według producentów akumulatorów technologia AGM zwiększa wydajność i prąd rozruchowy.

Oferowane w sklepie internetowym: https://sklep.uruchom.com/akumulator-agm-c-15.html, akumulatory AGM wykazują  długą żywotność, podczas której ich wydajność praktycznie się nie zmienia. Ważne jest tylko prawidłowe działanie i ładowanie akumulatora w odpowiednim czasie.

Jak działa system start-stop?

Idea systemu Start Stop jest prosta: automatycznie wyłącza silnik, gdy samochód stoi na światłach lub w korku, aby nie marnować paliwa na pracę silnika na biegu jałowym. I szybko włącza się go po zwolnieniu pedału hamulca. Według różnych szacunków oszczędność benzyny dzięki Start Stop wynosi 5-10%. Ale jakim kosztem? W ciągu jednego dnia podróżowania po mieście auto będzie się zgasić i ruszyć dziesiątki razy. Oczywiście takie tryby wymagają wzmocnionego rozrusznika. Często zamiast tego używany jest generator odwracalny, który może zarówno zasilać sieć pokładową, jak i szybko uruchamiać silnik. Ale nadal główny ładunek spada na akumulator. Żywotność baterii zależy nie tylko od wieku, ale także od liczby cykli rozładowania/ładowania. Nietrudno sobie wyobrazić, ile razy dziennie akumulator AGM będzie rozładowywany i ładowany podczas pracy systemu Start Stop. Ponadto trzeba szybko naładować, aby odrobić straty już na następnym skrzyżowaniu.

Wśród zalet akumulatorów AGM do Start Stop:

 • Wysokie bezpieczeństwo podczas użytkowania (nie rozlewa się elektrolit)
 • Mogą pracować w szerokim zakresie temperatur
 • Wytrzymują dużą liczbę cykli głębokiego rozładowania
 • Ładują się szybko
 • Wysoki zwrot prądu rozruchowego.

Akumulatory AGM oraz akumulatory żelowe w Gdyni

W akumulatorach żelowych, jako separator między płytami ołowianymi stosowany jest żel krzemionkowy, który podczas procesu produkcyjnego jest wlewany w przestrzeń między płytami. Żel krzemionkowy po zestaleniu jest ciałem stałym z ogromną liczbą porów, w których zatrzymywany jest elektrolit. Ze względu na fakt, że żel krzemionkowy całkowicie zajmuje przestrzeń między płytami, w akumulatorach żelowych jest prawie niemożliwe rozbicie płyt ołowianych, a w rezultacie zwarcie i awaria.

Akumulator AGM to akumulator bezobsługowy o długiej żywotności, podczas którego jego wydajność praktycznie się nie zmienia, ważne jest tylko prawidłowe działanie i ładowanie akumulatora w odpowiednim czasie. AGM posiadają jednokierunkowy ciśnieniowy zawór VRLA, który przeciwdziała wydostaniu się elektrolitu. Zawory ulegają otwarciu tylko w sytuacji wystąpienia dużego ciśnienia w akumulatorze. W sklepie stacjonarnym z akumulatorami w Gdyni można skorzystać z fachowej wiedzy obsługi, doradzą, który model do danego samochodu wybrać.

 

5/5 - (5 votes)

Zobacz także